Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Uczniowie raciborskich szkół uczą się tworzyć (..)

Uczniowie raciborskich szkół uczą się tworzyć skuteczne biznesplany

2023-11-02

Uczniowie raciborskich szkół mieli okazję poszerzenia swojej wiedzy z zakresu przedsiębiorczości podczas zajęć prowadzonych przez uznanego doradcę biznesowego Sebastiana Garbacza, pracującego w Raciborskim Inkubatorze Przedsiębiorczości.

Spotkanie było doskonałą okazją dla młodzieży, aby poznać tajniki tworzenia skutecznych biznesplanów oraz zdobyć cenne wskazówki od profesjonalisty. Osoby z najlepszym pomyłem na biznes, będą mogły wziąć udział w międzyszkolnym konkursie na najlepszy biznesplan oraz wystartować w konkursie miejskim.

Zajęcia wpisują się w ideę mającego powstać na nowym dworcu PKP "Raciborskiego Urban Labu."

Na mocy umowy zawartej z PKP, Miasto Racibórz zdecydowało się o przeznaczeniu części przestrzeni dworca na cele publiczne. "Raciborski Urban Lab," będzie działać jako miejsce promujące przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Ta przestrzeń zostanie stworzona jako miejsce spotkań samorządu, biznesu, mieszkańców i organizacji społecznych. Będzie służyć jako przestrzeń do wspólnej pracy (co-working), a także jako miejsce spotkań organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które chcą realizować różne inicjatywy na rzecz rozwoju miasta.

7 zdjęć

Uczniowie raciborskich szkół uczą się tworzyć skuteczne biznesplany

do góry