• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Przedsiębiorstwo Komunalne zakupiło śmieciarkę

Przedsiębiorstwo Komunalne zakupiło śmieciarkę

2021-10-11
 

Śmieciarka zakupiona przez PK to pierwszy etap usprzętowienia przedsiębiorstwa związany z wygranym przetargiem na odbiór śmieci w naszym mieście.

Sprzęt który został zakupiony to dziewięcioletni samochód marki DAF. Samochód ten to pierwsza śmieciarka w zasobach PK od 7 lutego 2018 roku. Przedsiębiorstwo Komunalne ogłasza również przetarg na nowe samochody przeznaczone do odbioru odpadów komunalnych.

W ramach prezentacji nowego pojazdu na terenie nowego PSZOK-u odbyło się krótkie spotkanie medialne, w którym udział wzięli Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy oraz Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Gawliczek.

Niedawno cieszyliśmy się z sukcesu naszego miejskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego, który wygrał przetarg na realizację zadania publicznego polegającego na odbiorze odpadów komunalnych. Dzięki temu, kwestię odbioru możemy załatwić siłami naszego rodzimego zakładu. Dziś mam niewątpliwą przyjemność przedstawić Państwu nowy nabytek Przedsiębiorstwa komunalnego, który znalazł się w taborze PK - śmieciarkę marki DAF. Pomimo tego, że pojazd ten jest pojazdem używanym (ma 9 lat) jest to długo oczekiwany zakup i pierwszy bardzo istotny etap procesu pozyskiwania sprzętu, dzięki któremu Przedsiębiorstwo Komunalne będzie mogło w przyszłości brać udział w grze o wywóz śmieci. Niezależnie od zakupu tego pojazdu PK zgodnie z obowiązującymi przepisami ogłasza postępowanie przetargowe na zakup nowego sprzętu do wywozu śmieci, który, mam nadzieję już niedługo pojawi się na placu przedsiębiorstwa - mówił podczas prezentacji pojazdu Prezydent Dariusz Polowy.

do góry