• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

Spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem

2004-10-28

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Pilipiukiem, które odbędzie się 6 listopada 2004 roku o godz. 11.30.

Andrzej Pilipiuk urodził się w 1974, z wykształcenia archeolog, z zamiłowania pisarz, publicysta, historyk i poszukiwacz meteorytów.

Debiutował w 1996 roku na łamach Fenixa opowiadaniem "Hiena" - otwierającym cykl opowieści o przygodach Jakuba Wędrowycza, plugawego degenerata, bimbrownika, kłusownika i egzorcysty. W ciągu ostatnich sześciu lat powstało przeszło 50 utworów powiązanych postacią tego bohatera., które przyniosły mu sławę oraz uznanie czytelników w Polsce i Czechach. Opublikowano je w czterech tomach. Kroniki Jakuba Wędrowycza, Czarownik Iwanow, Weźmisz czarno kure, Zagadka Kuby Rozpruwacza.
W 2003 roku ukazała się powieść o alchemiku Sędziwoju, kuzynkach Kruszewskich i księżniczce Monice, zatytułowana „Kuzynki” (oparta na opowiadaniu o tym samym tytule, za które autora uhonorowano nagrodą im. Janusza A. Zajdla).
Od czterech lat autor współtworzy kontynuację cyklu powieści o przygodach Pana Samochodzika - zapoczątkowanego przez Zbigniewa Nienackiego. Ukazało się 18 tomów jego autorstwa sygnowanych pseudonimem Tomasz Olszakowski.

do góry