Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!

ZNALEZIONE  BEZDOMNE LUB RANNE ZWIERZĘ

W przypadku odnalezienia bezdomnego lub rannego zwierzęcia, należy dokonać zgłoszenia do:

  1. Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu znajdującego się przy ul. Komunalnej 9, pod numerem telefonu 032 415 88 44 w godzinach jego otwarcia:
    w dni robocze od 8.00 do 16.00
    soboty, niedziele, święta od 8.00 do 16.00
  2. Straży Miejskiej w Raciborzu pod numerem telefonu 986 lub 32 755 06 06 w godzinach dyżurowania
    od poniedziałku do soboty w godzinach od 7.00 do 22.00
  3. Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu jeżeli zwierzę zostało znalezione poza godzinami otwarcia Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu oraz dyżurowania Straży Miejskiej, dzwoniąc pod numer telefonu - 047 85 56 200

MARTWE ZWIERZĘTA:

Miasto Racibórz  ma podpisaną umowę z Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o. w Raciborzu, w ramach której firma zobowiązana jest do zbierania, transportu i unieszkodliwiania zwłok bezdomnych zwierząt lub ich części znajdujących się na terenie Gminy Racibórz. Procedura postępowania analogiczna jak w przypadku znalezienia bezdomnego/ rannego zwierzęcia.

BEZPŁATNA AKCJA IDENTYFIKACJI I REJESTRACJI PSÓW Z TERENU MIASTA RACIBÓRZ

Miasto Racibórz finansuje akcję bezpłatnej rejestracji i identyfikacji (tzw. czipowania) psów należących do mieszkańców miasta, dzięki której można zabezpieczyć swoje zwierzę, dając mu szansę na bezpieczny powrót do domu. Wszczepienia mikroczipa można dokonać w Lecznicy dla zwierząt "Animals" przy ulicy Szewskiej 5 w Raciborzu. Telefon do lecznicy: 32 415 59 22.

Akcja jest bezpłatna dla właścicieli psów będącymi mieszkańcami Raciborza

ADOPCJA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

Miasto Racibórz zachęca mieszkańców do adopcji bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu Raciborza, które przebywają w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu przy ulicy Komunalnej 9. W ramach adopcji zapewniona jest sterylizacja/ kastracja zwierzęcia oraz wykonywane są obowiązkowe szczepienia. Psom adoptowanym przez mieszkańców miasta wszczepiany jest nieodpłatnie mikroczip, który daje mu szansę na bezpieczny powrót do domu w przypadku ewentualnego zaginięcia.
Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje o bezdomnych zwierzętach z terenu naszej gminy:

http://www.schronisko.pk-raciborz.pl/
http://www.sioz.pl/OurAnimals?ShelterID=133248fc-d775-4eb4-b3d3-4487a632b695
https://www.facebook.com/Schronisko-Dla-Zwierząt-w-Raciborzu-467311059998593/


Komunikat Wojewody w sprawie afrykańskiego pomoru świń

Szanowni Mieszkańcy

Wojewoda Śląski informuje, że w związku z zagrożeniem afrykańskim pomorem świń (ASF) wystąpiła konieczność podejmowania działań zapobiegawczych, w tym także bardziej intensywnego monitoringu.

Jednym z najważniejszych elementów walki z tą chorobą jest szybka lokalizacja, izolacja i utylizacja padłych dzików, które stanowią podstawowe źródło zakażenia chorobą. Nosicielami afrykańskiego pomoru świń są przede wszystkim dzikie zwierzęta oraz kontakt z ich truchłem. Nosicielami ASF są również ludzie, którzy wykorzystują do konsumpcji (np. w postaci wędlin) przetworzone mięso dzików. Koszty utylizacji padłych dzików ponosi samorząd gminy (poza przypadkami martwych zwierząt w pasie drogowym i w lasach). W przypadku zetknięcia się z martwymi dzikami prosimy o zgłoszenie informacji do Powiatowych Centrów Zarządzania Kryzysowego. Zgłoszenia przyjmowane są całodobowo. Poniżej publikujemy telefony alarmowe.

32 412 06 02
32 412 06 03
  604 284 392

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H