ZNALEZIONE  BEZDOMNE LUB RANNE ZWIERZĘ

W przypadku odnalezienia bezdomnego lub rannego zwierzęcia, należy dokonać zgłoszenia do:

  1. Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu znajdującego się przy ul. Komunalnej 9, pod numerem telefonu 032 415 88 44 w godzinach jego otwarcia:
    w dni robocze od 8.00 do 16.00
    soboty, niedziele, święta od 8.00 do 16.00
  2. Straży Miejskiej w Raciborzu pod numerem telefonu 986 lub 32 755 06 06 w godzinach dyżurowania
    od poniedziałku do soboty w godzinach od 6.00 do 22.00
  3. Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu jeżeli zwierzę zostało znalezione poza godzinami otwarcia Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu oraz dyżurowania Straży Miejskiej, dzwoniąc pod numer telefonu - 032 459 42 00

MARTWE ZWIERZĘTA:

Miasto Racibórz  ma podpisaną umowę z Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o. w Raciborzu, w ramach której firma zobowiązana jest do zbierania, transportu i unieszkodliwiania zwłok bezdomnych zwierząt lub ich części znajdujących się na terenie Gminy Racibórz. Procedura postępowania analogiczna jak w przypadku znalezienia bezdomnego/ rannego zwierzęcia.

BEZPŁATNA AKCJA IDENTYFIKACJI I REJESTRACJI PSÓW Z TERENU MIASTA RACIBÓRZ

Miasto Racibórz finansuje akcję bezpłatnej rejestracji i identyfikacji (tzw. czipowania) psów należących do mieszkańców miasta, dzięki której można zabezpieczyć swoje zwierzę, dając mu szansę na bezpieczny powrót do domu. Wszczepienia mikroczipa można dokonać w Lecznicy dla zwierząt "Doktor Ola" przy ulicy Słowackiego 50A w Racibórzu. Telefon do lecznicy: 600 691 992.

Akcja jest bezpłatna dla właścicieli psów będącymi mieszkańcami Raciborza

ADOPCJA ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA

Miasto Racibórz zachęca mieszkańców do adopcji bezdomnych zwierząt pochodzących z terenu Raciborza, które przebywają w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Raciborzu przy ulicy Komunalnej 9. W ramach adopcji zapewniona jest sterylizacja/ kastracja zwierzęcia oraz wykonywane są obowiązkowe szczepienia. Psom adoptowanym przez mieszkańców miasta wszczepiany jest nieodpłatnie mikroczip, który daje mu szansę na bezpieczny powrót do domu w przypadku ewentualnego zaginięcia.
Zapraszamy do odwiedzenia stron internetowych, gdzie na bieżąco aktualizowane są informacje o bezdomnych zwierzętach z terenu naszej gminy:

http://www.schronisko.pk-raciborz.pl/
http://www.sioz.pl/OurAnimals?ShelterID=133248fc-d775-4eb4-b3d3-4487a632b695
https://www.facebook.com/SchroniskoRaciborz 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H