Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Ostatnia działka sprzedana

2020-12-01
Ostatni teren inwestycyjny przy ul. 1 Maja został sprzedany!
Ostatni teren inwestycyjny przy ul. 1 Maja został sprzedany!

Dziś w Urzędzie Miasta rozstrzygnięty został przetarg na sprzedaż działki inwestycyjnej położonej przy ul. 1 Maja. Nieruchomość o powierzchni 2,0322 ha nabył Zakład Masarski SEGET Spółka Jawna mający swoją siedzibę w Lubomi.

Przedsiębiorstwo Seget to rodzinna firma z ponad 40-letnim doświadczeniem, która z powodzeniem dostosowuje gamę produktów do bieżących trendów żywieniowych, pozostając wiernym jakości powstałych wyrobów. Obecnie zakład produkuje ponad 100 gatunków wędzonek, wędlin i wyrobów garmażeryjnych.

Teren sprzedano za 1 316 469 zł brutto.

Nieruchomość inwestycyjna przy ul. 1 Maja uzyskała w 2018 r. tytuł „Grunt na medal” w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Jest to już ostatnia działka inwestycyjna na terenie po byłej „Cukrowni”, która została przygotowana przez Miasto do sprzedaży. Tym samym cały, ponad 9 ha obszar znalazł nowych nabywców i zostanie zagospodarowany w ramach ustaleń wynikających ściśle z miejscowego planu zagospodarowania, w terminie do czterech lat od daty podpisania notarialnej umowy sprzedaży.

do góry