• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Inwestycje drogowe/Kościuszki / Łąkowa po remoncie

Kościuszki / Łąkowa po remoncie

2019-10-10
Łąkowa/Kościuszki po przebudowie
Łąkowa/Kościuszki po przebudowie

 

Zakończyła się przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3548S od rejonu skrzyżowania ul. Łąkowej z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania ulicy Tadeusza Kościuszki z ul. Wandy. Inwestorem jest Powiat Raciborski.

Miasto zawarło z Powiatem umowę w sprawie pomocy finansowej na wykonanie tego zadania. W tegorocznym budżecie na ten cel zabezpieczono blisko 2 mln złotych. Inwestycja obejmowała przebudowę jezdni wraz z wykonaniem dodatkowego pasa ruchu - prawoskrętu z ul. Tadeusza Kościuszki na ul. Łąkową. Wykonana została nowa konstrukcja drogi oraz nowy pakiet warstw bitumicznych, przebudowane zostały chodniki i istniejąca ścieżka rowerowa. Wykonano nowy odcinek ścieżki rowerowej od ul. Josepha Von Eichendorffa do ul. Wandy i nowe zatoki autobusowe wraz z peronami. 

Zadanie było realizowane w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

 Kierowcy od kilku dni mogą bez przeszkód korzystać z nowej drogi. Zwracamy uwagę na nowe oznakowanie i zmianę pierwszeństwa przejazdu.

 Jadący od strony Rafako w kierunku pl. Konstytucji 3 Maja mają teraz pierwszeństwo. Dotąd musieli ustępować pojazdom jadącym Łąkową i skręcającym w Kościuszki. Ci kierowcy powinni mieć na uwadze, by nie jechać tędy na pamięć. 

do góry