• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Inwestycje drogowe/Prezydent Polowy: Dobre wieści od Wojewody

Prezydent Polowy: Dobre wieści od Wojewody

2020-11-23
Ulice Cecylii, Rodziewiczówny i Bema na liście Funduszu Dróg Samorządowych. Czekamy na decyzję Prezesa Rady Ministrów.
Ulice Cecylii, Rodziewiczówny i Bema na liście Funduszu Dróg Samorządowych. Czekamy na decyzję Prezesa Rady Ministrów.

Dobre wieści ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego! Przebudowa ulic Bema oraz Cecylii i Marii Rodziewiczówny w Raciborzu zostały ujęte na liście zadań rekomendowanych przez wojewodę do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Teraz czekamy na zatwierdzenie listy przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wartość całkowita tych inwestycji to ponad 9 mln zł. Dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosić będzie co najmniej 50 % tej kwoty. Są to zadania wieloletnie.

Projekt przebudowy ulicy Bema obejmuje przebudowę istniejącej kanalizacji deszczowej, chodników, budowę ścieżki rowerowej oraz wymianę nawierzchni drogi na asfaltową wraz z wymianą podbudowy.

Ulica Cecylii przebudowana będzie na odcinku od skrzyżowania z ul. Przejazdową do ul. Malczewskiego wraz z przyległą ul. Marii Rodziewiczówny na całej jej długości. W ramach zadania wykonana zostanie nowa nawierzchnia, przebudowana zostanie istniejąca kanalizacja deszczowa i chodniki. Dodatkowo na Cecylii zmodernizowane zostanie oświetlenie uliczne.

Zadania planowane są do realizacji w latach 2021-2022 roku.

do góry