Miasto Racibórz w grudniu 2019 r.  z przystąpiło do prac nad utworzeniem w Mieście Racibórz parku kulturowego.  Głównym celem podjętych działań jest podwyższenie świadomości o posiadanym bogatym dziedzictwie ponad 8-wiekowego Raciborza oraz współodpowiedzialności wszystkich mieszkańców za publiczną przestrzeń miasta.

 • Znaleziono 22 wiadomości.

 • 1
 • 2
 • 3
 • Mieszkańcy proponują projekty szyldów w Parku K 2021-07-28

  Mieszkańcy proponują projekty szyldów w Parku Kulturowym

  kategoria:
  Park kulturowy

  Cieszy nas fakt, że Raciborzanie aktywnie uczestniczą w tworzeniu Parku Kulturowego. Pan Adam Ziontek złożył propozycję kilku projektów szyldów, które mogłyby zaistnieć w przestrzeni parku kulturowego.

 • Kolumna Maryjna zostanie odnowiona 2021-07-27

  Kolumna Maryjna zostanie odnowiona

  kategoria:
  Park kulturowy

  Remont jednego z najbardziej znanych symboli Raciborza - Kolumny Maryjnej rozpoczął się. O potrzebie odnowienia tego zabytku mówiło się już od wielu miesięcy. 26 lipca kolumna została przekazana do renowacji.

 • W sobotę zapraszamy na Rynek 2021-07-13

  W sobotę zapraszamy na Rynek

  kategoria:
  Park kulturowy

  O 19.00 rozpocznie się koncert raciborskich wokalistów.

 • Pszczyńskie inspiracje cd. 2021-07-13

  Pszczyńskie inspiracje cd.

  kategoria:
  Park kulturowy

  Wizyta przedstawicieli zespołu ds. parku kulturowego raciborskiego magistratu w Pszczynie dn. 07.07.2021 r. utwierdza nas w przekonaniu, że warto świadomie, na nowo uporządkować przestrzeń raciborskiego Rynku. Należy także przypominać mieszkańcom i przesiębiorcom o konieczności przestrzegania obowiązujących praw w zakresie ochrony zabytków oraz zapisów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

 • Pszczyńskie inspiracje 2021-07-08

  Pszczyńskie inspiracje

  kategoria:
  Park kulturowy

  W dniu 7 lipca 2021 r. przedstawicielki zespołu ds. parku kulturowego Urzędu Miasta w Raciborzu, Ewa Klimaszewska i Maria Olejarnik, w ramach wymiany doświadczeń spotkały się z przedstawicielkami Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

 • Co łączy Racibórz z Żorami? 2021-07-07

  Co łączy Racibórz z Żorami?

  kategoria:
  Park kulturowy

  Obydwa miasta mogą się poszczycić obecnością średniowiecznych murów obronnych. W przypadku Żor mury te zostały poddane gruntownej renowacji w wyniku której powstał amfiteatr a także odtworzono fosę wraz z kładką. W rezultacie powstało miejsce w centrum miasta gdzie mieszkańcy mogą podziwiać spektakle i koncerty pod chmurką (na zdjęciach mury w Żorach po renowacji).

 • Szyldy znanych marek w Parku Kulturowym 2021-07-05

  Szyldy znanych marek w Parku Kulturowym

  kategoria:
  Park kulturowy

  Park Kulturowy określa zasady wyglądu szyldów. Wydaje się, że w przypadku lokalnych przedsiębiorców wpisanie znaku firmowego w szyld nie jest rzeczą trudną, ale sprawa komplikuje się gdy dotyczy marek znanych w całym kraju, których znaki firmowe funkcjonują w świadomości od wielu lat.

 • PARK KULTUROWY. Ostatnie dni na mailowe złożenie 2021-06-29

  PARK KULTUROWY. Ostatnie dni na mailowe złożenie uwag do projektu

  kategoria:
  Park kulturowy

  Miasto Racibórz w grudniu 2019 r. z przystąpiło do prac nad utworzeniem w Mieście Racibórz parku kulturowego. Głównym celem podjętych działań jest podwyższenie świadomości o posiadanym bogatym dziedzictwie ponad 8-wiekowego Raciborza oraz współodpowiedzialności wszystkich mieszkańców za publiczną przestrzeń miasta.

 • Raciborskie mozaiki 2021-06-25

  Raciborskie mozaiki

  kategoria:
  Park kulturowy

  Racibórz może szczycić się nie tylko średniowieczną kaplicą, modernistycznym kościołem czy nawet neogotyckim budynkiem więzienia. Są w mieście również nowsze formy artystyczne wspaniale podkreślające estetykę przestrzeni publicznej. Z całą pewnością można zaliczyć do nich mozaiki, które zdobią ściany budynków przy Rynku oraz przy ulicy Długiej.

 • Dobre przykłady szyldów dla Parku Kulturowego 2021-06-22

  Dobre przykłady szyldów dla Parku Kulturowego

  kategoria:
  Park kulturowy

  Będąc w temacie Parku Kulturowego nie sposób nie wspomnieć o szyldach informacyjnych umieszczanych przez przedsiębiorców na budynkach. Te powinny dobrze współgrać z ideą Parku Kulturowego. Jak pokazują przykłady z naszego miasta można stworzyć ciekawy i estetyczny szyld, który swoją formą zwraca uwagę potencjalnych klientów nie będąc jednocześnie rażącym w oczy "potworkiem".

 • 1
 • 2
 • 3

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H