Poznaj terminy zapłaty opłat rocznych z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego
Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
12 Wrzesień 2019
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców
Talerz z otręb
Talerz z otręb

Raciborzanie będą dziękować za plony 14 i 15 września w dzielnicy Miedonia. W niedzielę o godz. 10.00 zbierze się korowód, o godz. 11.00 rozpocznie się polowa msza święta. Następnie, o godz. 12.45 przekazany zostanie chleb dożynkowy i rozpocznie się poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Rolnicy dobrze wiedzą, że życie i praca w harmonii z naturą zawsze dają lepsze efekty. Chcemy praktycznie podejść do tej mądrości. Dlatego na tegorocznych dożynkach nie będzie plastikowych talerzyków, sztućców czy słomek. Uczestnicy zabawy będą korzystać z materiałów biodegradowalnych. Miseczki będą z otrębów, które można nawet zjeść wraz z daniem głównym, a talerze z pulpy trzciny cukrowej lub papieru. Sztućce oraz kubeczki choć z wyglądu przypominające plastik wykonane są z naturalnego surowca - polilaktydu (PLA) na bazie mączki kukurydzianej.

Na stoiskach spożywczych nie znajdziecie napojów w plastikowych butelkach. Chcemy, aby święto plonów było też świętem czystej ziemi. Inicjatywa ta jest pomysłem organizatorów dożynek.

Kubek PLA
Kubek PLA

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Tegoroczne dożynki miejskie będą inne niż wszystkie poprzednie!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H