Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
12 Maj 2020
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców
#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK!
#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK!
 


Bardzo owocny tydzień akcji #KUTURAzDostawąDoDomu już za nami!


Ze wszystkimi materiałami Raciborskiego Centrum Kultury można zapoznać się na facebooku oraz na stronie www.rck.com.pl, a poniżej znajdziecie krótki przegląd tego co RCK publikowało w zeszłym tygodniu:

W Nadzwyczajnym Klubie Płytowym pojawiła się grupa East of Eden z utworem „Isadora”.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/359-klub--plytowy.html

Nie zapominamy o dzieciakach! W zakładce Z dziećmi w domu znalazł się kolejny odcinek Pastele inspirują, w którym p. Andrzej Śliwicki pokazuje 2 techniki graficzne – monotypię oraz domową wersję linorytu.

Oprócz tego, po raz pierwszy u nas możecie posłuchać bajki Gdzie się podział czwartek?, którą dla najmłodszych czyta instruktorka grup Fiku-Miku p. Julita Bożęcka.

Dla naszym milusińskich mamy coś specjalnego! Organizujemy konkurs plastyczny, w którym będziecie mogli pochwalić się swoim talentem! Więcej szczegółów tutaj.

Oczywiście nie mogło zabraknąć materiałów, które są dla Was dostępne bez ruszania się z kanapy!

W zeszłym tygodniu przybliżyliśmy sylwetki dwóch utalentowanych mieszkańców Raciborza – p. Marka Rapnickiego – poety, który niedawno wydał swoją kolejną książkę pt. „Pan Amo prosi o głos” oraz rzeźbiarza p. Gurgena Gadachika, którego prace kilkukrotnie były wystawiane w Raciborskim Centrum Informacji.

W niedzielę zaserwowaliśmy prawie 6-godzinną przygodę z breakdancem! Udostępniliśmy nagranie z 3 edycji zawodów Who Is The Killer?


http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/365-z-kanapy.html
 
Pamiętacie potańcówkę kubańską na Bulwarach nadodrzańskich w zeszłym roku? Jej gwiazdą była Yaremi Kordos, która właśnie w poprzednim tygodniu przesłała nam muzyczne pozdrowienia!

Posłuchajcie a od razu przeniesiecie się na słoneczną Kubę → http://www.rck.com.pl/n/site/index/358--kultura-z-dostawa-do-domu-/368-za-granica.html

A Co słychać u naszych grup? Agnieszka Patalong nauczyła nas jak zrobić kolczykowe mandale. Artyści Zespołu Pieśni i Tańca STRZECHA nie próżnują! Niedawno podzielili się  wspomnieniami z festiwalu folklorystycznego w Zagrzebiu oraz zabawnym filmem, którym włączają się do akcji #zatańcujwdomu. Pojawiła się u nas również lekcja śpiewu prosto od instruktorki zespołu wokalnego Perspektywa p. Joanny Skowyry. Nie mogło zabraknąć oczywiście tańca! Tym razem przypomnieliśmy film z choreografią Denisa Chorego oraz tancerzami SKAZY do piosenki Heathens.

Ponadto na ulicy Długiej pojawił się bardzo kolorowy baner, który, mamy nadzieję, natchnie Was optymizmem! A jeśli powiemy Wam, że już za niedługo otwieramy sezon rowerowy to na pewno Wasz humor się poprawi.

Śledźcie nas na: https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury oraz www.rck.com.pl. Tam każdego dnia pojawiają się nowe, ciekawe materiały specjalnie dla Was! Już w tym tygodniu nowy cykl: słowo on-line oraz wiele innych interesujących treści.

Telefon dla Seniora - każdego dnia od 12.00 do 14.00 pod numerem 32 412 32 49.


Przy RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać bawełniane tkaniny: poszewki, prześcieradła itp.Pojemnik będzie regularnie opróżniany, wrzucone rzeczy będą prane i przerabiane na maseczki.

Jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku.

 /RCK/

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H