Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Informacje dla Mieszkańców/Nowy przewodnik rowerowy po Raciborzu i okolicach - 24 (..)

Nowy przewodnik rowerowy po Raciborzu i okolicach - 24 kwietnia wsiadamy na rowery

2022-04-13
Wsiadamy na rowery! Poznaj proponowane trasy po  Raciborzu i okolicach
Wsiadamy na rowery! Poznaj proponowane trasy po Raciborzu i okolicach

Przewodnik rowerowy po Raciborzu i okolicach to wydawnictwo, z którego dowiesz się jak ciekawie spędzić czas w Raciborzu. Przedstawiono w nim 4 trasy rowerowe po mieście i okolicach - opisy, mapę, a po zeskanowaniu towarzyszącego każdej trasie QR kodu - także jej ślad na mapie online. Uzupełnieniem są opisy pieszego Raciborskiego Szlaku Miejskiego, obiektów rekreacyjnych oraz atrakcji okolicy, do których można dotrzeć, nocując w Raciborzu. Udanych wycieczek! Zapraszamy też do wspólnych rajdów rowerowych. Pierwszy z nich już w niedzielę 24 kwietnia

 


Wraz z nadejściem wiosny i cieplejszych dni, pojawił się i on - nowy przewodnik rowerowy po Raciborzu i okolicach. Publikacja została przygotowana w formie tradycyjnego folderu oraz w formatach pdf i epub (pliki do pobrania na dole strony).  Zawiera 4 trasy rowerowe o łącznej długości ponad 135 km, do tego nowy szlak miejski czy atrakcje Krainy Górnej Odry. Już 24 kwietnia (niedziela) zapraszamy do wspólnego rajdu i przejazdu pierwszą trasą. Tego dnia na uczestników będą czekać dodatkowe atrakcje okołoturystyczne - kulinarne i sportowe oraz folder. Zapraszamy do lektury i na rowery!


Dla kogo? Dla każdego! Trasy o różnej długości i skali trudności

W naszym zestawieniu znalazły się 4 trasy rowerowe o różnej długości i trudności. Część z nich pokona każdy, nawet najmłodszy turysta. Część przeznaczona jest dla doświadczonych rowerowych długodystansowców. Trasy prowadzą z centrum miasta do najciekawszych miejsc w Raciborzu i okolicach. Dojechać możemy do zielonych oaz, atrakcji turystycznych i historycznych, zbiornika retencyjnego przy okazji poznając nieodległe perełki. Przekonamy się, że i na terenie Raciborza można się nieźle zmęczyć! Nasza najtrudniejsza trasa to nie tylko mnóstwo pięknych widoków, ale także...sporych przewyższeń! Dodatkowo proponujemy długi spacer trasą Raciborskiego Szlaku Miejskiego, który odkryje przed nami ciekawe i warte zobaczenia miejsca i obiekty.

Przeżyjmy to razem. Wspólne poznawanie szlaków. Zapraszamy na rajdy!


W ramach promocji przewodnika i raciborskich szlaków zapraszamy do wspólnego i jedynego w swoim rodzaju przejazdu każdą z tras. Z tej okazji na uczestników będą czekać specjalne przygotowane atrakcje: sportowe, kulinarne, ciekawostki turystyczne, foldery i upominki rowerowe! Zbiórka na rynku przy Kolumnie Maryjnej.

1. Trasa nr 1  - z centrum Raciborza do zielonego Arboretum (19 km)

24 kwietnia (niedziela), g. 11.00 – rajd, niespodzianki, kręgle, dart, poczęstunek

 

2. Trasa nr 2 - z centrum Raciborza do rezerwatu Łężczok (24 km)

8 maja (niedziela), g. 11.00 – rajd, niespodzianki, spacer z przewodnikiem po rezerwacie, dla najmłodszych gry i zabawy sportowe, poczęstunek

 

3. Trasa nr 3 - Zbiornik Racibórz Dolny i okoliczne atrakcje (40 km)

10 lipca (niedziela), g. 11.00 - rajd, niespodzianki, atrakcje wodne, poczęstunek

 

4. Trasa nr 4 - pętla z widokiem na Racibórz (55 km)

30 lipca (sobota), g. 09.00 -  rajd, niespodzianki, strzelnica, ogniskoPrzyjazny przewodnik został opracowany przez Barbarę Salamon-Szympruch, a na stronie www.podrozehani.pl - znajdziecie jeszcze więcej ciekawych pomysłów na zwiedzanie i podróżowanie nie tylko rowerem i nie tylko po Raciborzu.

Zapisy na rajdy przyjmuje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu telefonicznie 32 415 37 17 lub mailową:imprezy@osir-raciborz.pl. Ilość miejsc ograniczona. Zapraszamy!

Publikację można także zakupić w Punkcie Informacji Turystycznej VISITRACIBÓRZ przy ul. Długiej 2/5.
Zachęcamy do pobierania plików i życzymy udanych wycieczek rowerowych.
Link do pobrania aplikacji do czytania publikacji w formacie epub znajduje się TUTAJ.

Kategoria: Powiązane pliki [2]
Format Data publikacji / aktualizacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
Kategoria: Aktualności - rzecznik
epub 2022-05-11 Przewodnik rowerowy po Raciborzu.epub
ilość pobrań: 809
Przewodnik rowerowy po Raciborzu.epub 8.94MB -
pdf 2022-04-13 Przewodnik rowerowy po Raciborzu_na_www.pdf
ilość pobrań: 1521
Przewodnik rowerowy po Raciborzu_na_www.pdf 5.79MB zobacz

do góry