Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
15 Kwiecień 2019
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców

Budżet obywatelski już od pierwszej edycji cieszy się w naszym mieście dużym zainteresowaniem. Pomysłów na zadania było wiele. Jedne dotyczyły rozwoju miejskiej infrastruktury, inne miały charakter społeczny. Wyobraźnia mieszkańców niejednokrotnie przerosła nasze oczekiwania.

Liczymy, że i w tym roku Raciborzanie nas nie zawiodą i wykażą się inicjatywą. Tym bardziej, że zgodnie z nowymi zasadami raciborskiego budżetu obywatelskiego mają dużą dowolność. Wystarczy, że zadanie będzie wpisywało się w katalog zadań własnych gminy i będzie miało ogólnodostępny charakter! Co istotne miasto nie narzuca mieszkańcom ograniczeń co do maksymalnej i minimalnej kwoty projektu. Zadania muszą się jedynie mieścić w puli wyznaczonej dla projektów ogólnomiejskich i lokalnych.

Zmieniły się również zasady w zakresie popierania wniosku przez mieszkańców m.in. co do liczby mieszkańców na liście poparcia. I tak w przypadku projektów ogólnomiejskich listę poparcia musi podpisać 20 mieszkańców, a w przypadku projektów lokalnych liczba podpisów uzależniona jest od liczby mieszkańców danej strefy.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowymi zasadami raciborskiego budżetu obywatelskiego oraz do udziału w spotkaniach szkoleniowo - informacyjnych, które rozpoczynają się 25 kwietnia!

Szczegóły dotyczące tegorocznej edycji raciborskiego budżetu obywatelskiego oraz spotkań znajdują się na stronie www.raciborz.pl w zakładce budżet obywatelski – V edycja.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H