Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Ekodoradczyni w Przedszkolu nr 15

2022-11-15
 

W poniedziałek (14.11.2022r.) raciborska Ekodoradczyni odwiedziła dzieci w Przedszkolu nr 15 im. Jana Brzechwy w Raciborzu.

W Dniu Czystego Powietrza zostały przeprowadzone zajęcia z których dzieci dowiedziały się dlaczego jesieną i zimą trudno o czyste powietrze, co należy robić gdy smog dosięgnie nasze miasto, jakie działania są ważne aby zapobiegać zanieczyszczeniom powietrza oraz które rośliny pomagają oczyścić powietrze w naszych domach. Dzieci brały udział również w eksperymencie, dzięki któremu na własne oczy zobaczyły jak wygląda smog, obejrzały również pouczającą bajkę pt. "Książę i smog" z której dowiedziały się czym można palić w kominku a na koniec otrzymały kolorowanki o w.w tematyce. Zajęcia odbyły się w dwóch grupach wiekowych: sześciolatków - grupa "Motylki" i pięciolatków - grupa "Misie". Dzieci brały czynny udział w zajęciach, zadawały mnóstwo pytań, a starszaki dodatkowo zmierzyły się z pytaniami z quizu dotyczącego zachowań proekologicznych oraz nauczyły się przeliterować wyraz SMOG.

Cykl zajęć o tematyce dotyczącej czystego powietrza będzie kontunuowany przez Ekodoradcę również w pozostalych przedszkolach w Raciborzu.

 

do góry