Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Koncert jazzowy na rynku

2021-07-23

Czym jest jazz? Niektórzy mówią, że jest to muzyka wolności, prawdy, muzyka pulsująca rytmem i  najgłębszych emocji. W podróż po tych cudownych, nieoczywistych i nieprzewidywalnych dźwiękach zapraszamy Państwa 7 sierpnia  o godz. 18.00 na raciborski rynek. Wystąpią wokalistki i muzycy jazzowi w składzie:

Joanna Skowyra - wokalistka,  instruktor śpiewu i emisji głosu. Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie Beaty Bednarz. Wyróżniona w Warszawie w 2019 roku na Ogólnopolskim Konkursie Muzycznym Centrum Edukacji Artystycznej w specjalności wokalistyka jazzowa. Jury w składzie: dr hab. Janusz Szrom - przewodniczący, Lora Szafran, Krystyna Prońko, prof. dr Włodzimierz Nahorny, Andrzej Dąbrowski. 

Adam Dzierżęga  –  pianista, aranżer, student Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie fortepianu (jazz) dr hab. Piotra Wyleżoła. Związany na stałe m. in. z zespołem jazzu tradycyjnego "South Silesian Brass Band", czy też Miejską Orkiestrą Dętą "Rybnik. W 2018 roku wystąpił w Teatrze Ziemi Rybnickiej jako solista z towarzyszeniem Filharmonii Rybnickiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego, wykonując "Błękitną Rapsodię" George'a Gershwina z własnym, w pełni improwizowanym epizodem kadencyjnym.

 Agnieszka Kawulok - wokalistka, pedagog. Ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale jazzu i muzyki estradowej o specjalności - wokalistyka jazzowa. Laureatka znaczących festiwali muzycznych w dziedzinie piosenki poetyckiej, artystycznej, filmowej. Koncertując z wieloma formacjami w kraju i za granicą, najbardziej lubuje się w minimalizmie wykonawczym, najchętniej muzykując w towarzystwie fortepianu lub gitary.
W przeszłości wokalistka raciborskiego zespołu wokalnego Miraż, aktualnie współpracuje z raciborską Grupą Bez Nazwy.

Jarosław HANIK -pianista jazzowy, aranżer, akompaniator, pedagog, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Członek międzynarodowego stowarzyszenia nauczycieli śpiewu International Voice Teacher Of Mix. Jako pianista koncertował w Brazylii, Urugwaju, Argentynie, Chile, Izraelu, Chinach, Francji, Niemczech, Czechach, Węgrzech. Współpracuje lub współpracował z wieloma różnymi formacjami muzycznymi, m.in. z Wojciechem Brzezińskim, Omniris Casuso, Katarzyną Groniec, Pauliną Kujawską, Marią Meyer, Justyną Motylską, Edi Sanchezem, Renatą Przemyk, Magdą Steczkowską, Basią Stępniak – Wilk, Grzegorzem Turnauem, Jadwigą Wrońską, Teatrem Powszechnym w Radomiu.

do góry