Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

Szafowanie dla Adelki

2021-10-01
 

Zapraszamy wszystkie placówki oświatowe do wzięcia udziału w akcji pod tytułem  "Szafowanie dla Adelki".

Szafowanie to pierwsza i jedyna jak do tej pory w Polsce akcja, która w realny sposób przekłada się na pomoc w dwóch dziedzinach.
Mianowicie: dbamy o ekologię i pomagamy zebrać fundusze na leczenie Adelki. Polega ona na zbiórce odzieży używanej.
W akcję Szafowania angażuje się osobiście Michał Wiśniewski, który sam odbiera przyniesione worki. Firma, która współpracuje z Fundacją Po Pierwsze odbierze wszystkie zebrane tekstylia i za każdy kilogram przekaże fundusze na leczenie Adelki. Każdy kilogram będzie więc na wagę złota.

Adelka to 14-miesięczna dziewczynka chorująca na rdzeniowy zanik mięśni. Jej życie zostało wycenione na 9,5 miliona złotych. Zbieramy na lek, który pomoże Adelce cieszyć się życiem.

Finał akcji odbędzie się 19 października na Placu Długosza w Raciborzu pod patronatem Urzędu Miasta oraz Prezydenta Miasta Racibórz.

Zwracamy się z prośbą o dołączenie się do akcji szkół i przedszkoli z Raciborza i okolic. Dla szkoły i przedszkola, które zbierze najwięcej kilogramów odzieży, a tym samym wygra konkurs fundacja przekaże materiały dydaktyczne.

Mamy nadzieję, że włączycie się Państwo w akcję charytatywną, która może być lekcją dla dzieci i nas samych, że dając drugie życie ubraniom możemy dbać o planetę i uratować małe-wielkie życie.

do góry