• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Inwestycje drogowe/Dojazd na żwirownie - od strony ul. Grzonki

Dojazd na żwirownie - od strony ul. Grzonki

2019-10-29
Dojazd do stawów możliwy jest od ul. Grzonki
Dojazd do stawów możliwy jest od ul. Grzonki

Teren zbiorników pożwirowych na Ostrogu - to jeden z frontów robót przy budowie Drogi Racibórz-Pszczyna. Droga, która dotąd służyła raciborzanom jako dojazdowa do żwirowni, teraz jest drogą technologiczną na placu budowy. Ruch w tamtym miejscu stwarza zagrożenie dla osób postronnych. Dlatego udrożnione zostały w dwóch miejscach groble umożliwiające dojazd do stawów od strony ul. Grzonki.

W związku z trwającymi robotami budowlanymi polegającymi na budowie Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna na terenie zbiorników pożwirowych na Ostrogu prosimy o nie korzystanie z dotychczasowego dojazdu zlokalizowanego od strony ulicy Rudzkiej przed mostem na kanale Ulgi (za starą cegielnią).

Obecnie prowadzone są tam intensywne prace ziemne oraz odbywa się ruch technologiczny ciężkiego sprzętu budowlanego. W związku z tym ruch pojazdów osób postronnych oraz dojazd do zbiorników jest mocno utrudniony, a tym samym niebezpieczny.

W związku z tym udrożnione zostały w dwóch miejscach groble umożliwiające dojazd do stawów z pominięciem odcinka znajdującego się o obrębie terenu budowy.

Do stawów można dojechać bezpiecznie od strony ulicy Grzonki.

Miejsca te zostały zaznaczone na ortofotomapie.

do góry