• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Inwestycje drogowe/Droga Racibórz-Pszczyna - postęp prac

Droga Racibórz-Pszczyna - postęp prac

2019-12-09
autor: Rafał Ćwirta
autor: Rafał Ćwirta

Jesienią ruszyły prace przy budowie Regionalnej Drogi Racibórz Pszczyna. Wykonawcą inwestycji jest firma Strabag Infrastruktura Południe. Inwestorem Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Przypomnijmy, w ramach inwestycji wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką (DW 919) droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę.  Ponadto wykonawca zbuduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn - Koźle.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz - Pszczyna pochłonie prawie 300 mln zł ( 296 106 050 zł), z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

W galerii prezentujemy Wam najnowsze zdjęcia i film autorstwa Rafała Ćwirty, które pokazują aktualny postęp prac z budowy obwodnicy.

Informacje o postępach publikujemy także cyklicznie na naszej stronie w zakładce /inwestycje drogowe/ Droga Racibórz-Pszczyna

 

do góry