Poznaj terminy zapłaty opłat rocznych z tyt. przekształcenia prawa użytkowania wieczystego2 marca rusza nabór do przedszkoli. Dowiedz się więcej !
Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
15 Listopad 2019
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców
Apel do rolników
Apel do rolników

Prosimy: Wypełnijcie deklarację

W związku z uruchomieniem przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogólnopolskiego programu mającego na celu dofinansowanie systemu zbierania i zagospodarowania folii rolniczej i innych odpadów z tworzyw sztucznych z rolnictwa, zwracamy się z prośbą o wypełnienie Deklaracji potrzeb zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych z rolnictwa (deklaracja w załączniku) i dostarczenia jej do Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Racibórz osobiście lub za pośrednictwem poczty w terminie do 27 listopada 2019 roku.

Deklaracja potrzeb zagospodarowania odpadów tworzyw sztucznych z rolnictwa ma na celu zinwentaryzowanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag na terenie gminy.

Jakie korzyści?


 Beneficjentami ww. programu będą jednostki samorządu terytorialnego, natomiast ostatecznymi odbiorcami korzyści będą rolnicy (posiadacze odpadów). Kwota dofinansowania przewiduje koszt do 500zł za tonę odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag poddanych odzyskowi lub unieszkodliwieniu, jeśli odzysk nie jest możliwy.


Aby Miasto Racibórz mogło skorzystać z programu musi złożyć wniosek do NFOŚiGW do dnia 20.12.2019 roku. Inwentaryzacja odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag z terenu gminy jest obowiązkowym załącznikiem do wniosku.

W związku z powyższym prosimy o potraktowanie sprawy priorytetowo.
Ostateczną decyzję o aplikowaniu o środki Miasto podejmie po przeprowadzeniu inwentaryzacji.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
doc Deklaracja potrzeb zagospodarowania odpadów rolniczych.doc 19-11-15 12:35 35.5KB pobierz plik: Deklaracja potrzeb zagospodarowania odpadów rolniczych.doc

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H