Strona główna Dla Mieszkańców Informacje dla Mieszkańców
18 Listopad 2019
kategoria:
Informacje dla Mieszkańców
Jak wyglądaja narkotyki? Edukacja i profilaktyka dla rodziców i pedagogów
Jak wyglądaja narkotyki?
Edukacja i profilaktyka dla rodziców i pedagogów

Profilaktyczna walizka narkotykowa – zawierająca substancje do złudzenia przypominające narkotyki, a także przedmioty służące do ich zażywania, porcjowania czy ukrywania –  przy użyciu tego narzędzia dla raciborskich nauczycieli, pedagogów i rodziców zostanie przeprowadzona akcja edukacyjno – profilaktyczna

Kiedy? Już 20 listopada o 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury.

Szkolenie poprowadzi Marcin Kosmala, wieloletni pracownik Komedy Wojewódzkiej w Opolu, pomysłodawca profilaktycznej walizki narkotykowej.


Walizka zawiera substancje, które do złudzenia przypominają narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Projekt walizki konsultowali policyjni eksperci – funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz laboratorium kryminalistycznego, którzy z przestępczością narkotykową walczą na co dzień. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza.
 


  

  20 listopada o godzinie 16.00 w Raciborskim Centrum Kultury w Raciborzu przy ul. Chopina odbędzie się otwarte spotkanie dla grona pedagogicznego raciborskich szkół oraz rodziców uczniów z Dyrektorem Fundacji Prolege Marcinem Kosmalą, wieloletnim pracownikiem Komedy Wojewódzkiej w Opolu, pomysłodawcą profilaktycznej walizki narkotykowej

Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu realizuje kampanię o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i innych środków psychoaktywnych, tzw. „dopalaczy” , w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.
    Zgodnie z przyjętą formułą prowadzonej kampanii, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu w porozumieniu z Urzędem Miasta w Raciborzu przeprowadzą akcję edukacyjno-profilaktyczną, której adresatami będą nie tylko ludzie młodzi, bezpośrednio zagrożeni wspomnianym zjawiskiem, ale również ich rodzice, oraz nauczyciele i pedagodzy szkół powiatu raciborskiego.

Zaplanowane działanie honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Raciborza Dariusz Polowy.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H