• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Informacje dla Mieszkańców/Budowa chodnika wzdłuż Gliwickiej i Odrodzenia

Budowa chodnika wzdłuż Gliwickiej i Odrodzenia

2019-10-08
przy ul. Odrodzenia i Gliwickiej trwa budowa chodnika
przy ul. Odrodzenia i Gliwickiej trwa budowa chodnika

Przy ul. Gliwickiej i Odrodzenia w ciągu dróg wojewódzkich 919 i 923 trwa budowa chodników. Inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych, mieszkańców Markowic. Do czasu zakończenia budowy kierowców prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Jest to inwestycja realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Jej koszt to ponad 2 mln 300 tys zł (2.314.364 zł).

Zadanie obejmuje:
- wykonanie sieci kanalizacji deszczowej,
- budowę chodnika,
- przebudowę zjazdów,
- przebudowę odcinka nawierzchni jezdni.


Odcinek pierwszy chodnika, długości ok. 167 m, począwszy od obiektu nad ciekiem Bodek do skrzyżowania dróg wojewódzkich prowadzony jest po prawej stronie drogi i posiada szerokość 2,0m. Na tym odcinku wykonywane jest umocnienie skarpy nasypu płytami ażurowymi o łącznej powierzchni około 168m2
Odcinek drugi realizowanych prac, o długości ok. 622m, zaczyna się tuż za skrzyżowaniem dróg wojewódzkich, a swój bieg kończy na wysokości posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia. Chodnik zaprojektowano po lewej stronie jezdni i posiada szerokość 2,0m. Ostatni odcinek, od posesji nr 18 przy ul. Odrodzenia do granicy powiatu raciborskiego, miejscowości Raszczyce wynosi około 129 m. Chodnik zlokalizowano po prawej stronie jezdni drogi i zaprojektowano o szerokości 2,0m.
Planowana inwestycja nie zmieni przebiegu istniejących dróg wojewódzkich. Szerokość drogi wojewódzkiej 923 wynosi 5,50 m i nie ulegnie zmianie, natomiast szerokość drogi wojewódzkiej nr 919 wynosi około 6,50m i również nie ulegnie zmianie.

Planowany termin zakończenia prac to: 30.06.2020
Wykonawcą robót jest PUH Domax Arkadiusz Mika z Boronowa.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z budowy.

do góry