Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP
Strona główna/Urząd/Aktualności/Wiadomości Urzędu Miasta/W Raciborzu powstał ogród deszczowy przy SP13

W Raciborzu powstał ogród deszczowy przy SP13

2023-11-07

Wspólnymi siłami urzędników, uczniów Szkoły Podstawowej nr 13 im. Stanisława Staszica i Raciborskiego Centrum Recyklingu R3 Sp. z o.o. udało się wykonać, drugi już, ogród deszczowy w naszym mieście.

Teren pod ogród wraz z odpływem został przygotowany tak, aby w dniu dzisiejszym uczniowie z klasy Va i Vb mogli posadzić odpowiednie rośliny i uzupełnić brakujące warstwy. Inicjator przedsięwzięcia — wiceprezydent Dawid Wacławczyk, pojawił się osobiście, aby wesprzeć młodzież i ocenić przebieg prac.

Praktyczny ogród dzięki swoim walorom estetycznym uatrakcyjni przestrzeń wokół szkoły, jednocześnie prezentując swoje działanie podczas deszczu. Rośliny, które pojawią się na jego terenie to m.in. krwawnica pospolita, jeżówka, werbena patagońska i funkia.

W środę podczas specjalnych lekcji uczniowie dowiedzą się, dlaczego tak ważne jest zakładanie ogrodów, czym jest retencja oraz jakie mamy zapasy słodkiej wody w Polsce.

Zachęcamy do oglądania ogrodu (przy którym wkrótce znajdzie się tablica objaśniająca działanie), a także do wprowadzania we własnych ogródkach rozwiązań sprzyjających środowisku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom!

Projekt został sfinansowany z budżetu Miasta Racibórz.

Wiele przydatnych informacji dotyczących zakładania ogrodu deszczowego można znaleźć TUTAJ.

 

 

do góry