• Język migowy
  • BIP
Strona główna/Dla Mieszkańców/Ochrona zabytków/Park Kulturowy/Szyldy znanych marek w Parku Kulturowym

Miasto Racibórz w grudniu 2019 r. przystąpiło do prac nad utworzeniem w Mieście Racibórz parku kulturowego. Głównym celem podjętych działań jest podwyższenie świadomości o posiadanym bogatym dziedzictwie ponad 8-wiekowego Raciborza oraz współodpowiedzialności wszystkich mieszkańców za publiczną przestrzeń miasta. Na sesji rady Miasta Racibórz 26 kwietnia 2023 r. odbyło się głosowanie nad przyjęciem uchwały o parku kulturowym w Raciborzu. Uchwała nie została podjęta — dziesięciu radnych głosowało za przyjęciem, dziesięciu przeciw i jeden wstrzymał się od głosu.

Szyldy znanych marek w Parku Kulturowym

2021-07-05

Park Kulturowy powstający w Racibórzu ma określać zasady wyglądu szyldów. Wydaje się, że w przypadku lokalnych przedsiębiorców wpisanie znaku firmowego w szyld nie jest rzeczą trudną, ale sprawa komplikuje się gdy dotyczy marek znanych w całym kraju, których znaki firmowe funkcjonują w świadomości od wielu lat. Pytanie więc brzmi co w ich przypadku? Czy jest możliwe dostosowanie ich do wymogów Parku Kulturowego? Okazuje się, że tak.

Poniżej tylko kilka przykładów szyldów sieciówek, które dzięki metamorfozie stały się bardziej eleganckie i współgrające z otoczeniem. A może macie zdjęcia innych dobrych przykładów? Wrzućcie zdjęcia szyldów, które Wam się podobają pod postem na naszym Facebooku?

do góry