Strona główna Dla Mieszkańców Plany, Programy, Polityki Regionalna Droga Racibórz - Pszczyna

 

 

25 października 2012 r. w raciborskim magistracie podpisano porozumienie w sprawie powierzenia Miastu Racibórz prowadzenia zadania pn.: " Projekt budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna na odcinku od DK 45 w gminie Rudnik do ul. Sportowej w Rybniku", jako nowego ciągu drogi wojewódzkiej nr 935. Projekt porozumienia powstał m.in. na podstawie umowy o współpracy, która w lutym 2012 roku została podpisana pomiędzy władzami Raciborza i gmin po terenie których ma przebiegać przyszła droga.

W dniu 26 czerwca 2013 r. , po przeprowadzeniu procedury przetargowej, została podpisana umowę na opracowanie dokumentacji projektowej. Podpisy pod umową złożyli Mirosław Lenk, prezydent Miasta Racibórz oraz wykonawca zadania Remigiusz Rolnik, dyrektor Pracowni Projektowej w Katowicach Egis Poland Sp. z o.o. z Warszawy.

Regionalna Droga Racibórz - Pszczyna docelowo połączy Racibórz z Pszczyną poprzez Rybnik, tworząc obwodnice miejscowości leżących na tej trasie. Ma przebiegać od gminy Rudnik przez Racibórz, Kornowac, Gaszowice, Lyski i Rydułtowy do ul. Sportowej w Rybniku. Trasa Racibórz-Pszczyna oraz Droga Główna Południowa należą do największych inwestycji realizowanych w województwie. Planowana droga zawierać będzie wszelkie niezbędne elementy zawiązane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem ruchu drogowego.

 

Poniżej zamieszczone są proponowane przebiegi w poszczególnych gminach. Trasę w granicach miasta Racibórz można również zobaczyć na stronie www.esim.raciborz.pl . W dniu 29 września został wgrany aktualny przebieg zawierający drogi serwisowe, skarpy oraz linie rozgraniczające pas drogowy.

 


 (aktualizacja: 16.10.2015)


Przebieg w Raciborzu

RDRP 2
RDRP 2a
RDRP 3 - skrzyżowanie z ul. Podmiejską
RDRP 4 - przejście nad ul. Cyryla Ratajskiego
RDRP 5 - przejście nad Odrą
RDRP 6 - węzeł na z ul. Gliwickiej
RDRP 7  - przejście nad ul. Mikołowską, Cieszyńską i Rybnicką
RDRP 8  - węzeł na ul. Piaskowej
RDRP 9  - węzeł na ul. Brzeskiej   
RDRP 10 - Brzezie
Przebieg na granicy Raciborza i Kornowaca
RDRP 12
 

 Przebieg poza Raciborzem:

 Rudnik:

RDRP 1
RDRP 2
RDRP 2a

 

Kornowac:

RDRP 12
RDRP 13
RDRP 14
RDRP 15
RDRP 16
RDRP 17

 

Lyski:

RDRP 17
RDRP 18

 

Gaszowice:

RDRP 18
RDRP 19
RDRP 20


Rydułtowy:

RDRP 21
RDRP 22
RDRP 23

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H