Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!

Wstępna segregacja odpadów następuje już w Państwa gospodarstwach domowych. To bardzo ważny etap odzysku surowców wtórnych, który znacznie zwiększa wydajność dalszego ich odzyskiwania.

Na terenie Raciborza obowiązuje system segregacji odpadów z podziałem na frakcje. W każdym przypadku stosowane są pojemniki lub worki w określonych kolorach:

Ponadto na terenie Raciborza funkcjonuje również system zbiórki odzieży i tekstyliów. Zbędna, nieużywana odzież również obuwie, koce, pościele, wełna i inne tkaniny zbierane są w specjalnych pojemnikach rozmieszczonych na terenie całego Raciborza.

SEGREGACJA ODPADÓW W ZABUDOWIE WIELORODZINNEJ I JEDNORODZINNEJ

  • W zabudowie wielorodzinnej zastosowano system gniazd segregacyjnych, w ramach którego w 165 punktach ustawiono ponad 600 sztuk kolorowych pojemników tzw. dzwonów na różne frakcje odpadów. Jest to system miejski i ogólnodostępny dla wszystkich mieszkańców.
  • W zabudowie jednorodzinnej mieszkańcy zbierają selektywnie odpady w kolorowych workach. Trzy rodzaje worków żółty, niebieski i zielony odpowiadają kolorystyce dzwonów oraz rodzajom odpadów jakie należy w nich gromadzić. Prowadzony jest również system zbiórki odpadów zielonych.

   

Zobacz informacje o recyklingu w ramach selektywnej zbiórki odpadów:

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H