Strona główna Dla Mieszkańców Straż Miejska Aktualności Straży Miejskiej

 

Informacja Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Raciborzu!

17 sierpnia 2020 r. ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna ph.: "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny", zainicjowana przez Śląskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, która potrwa do 31 grudnia 2020 r.

Akcja została stworzona w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w woj. śląskim - wysokim wskaźnikiem zakażeń społęczności lokalnej wirusem SARS-CoV-2 i ma na celu przypomnienie społeczeństwu, jak ważne jest przestrzeganiepodstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa w ograniczaniu rozprzestrzeniania się zakażen wirusem SARS-CoV-2.

Na potrzeby przedsięwzięcia została opracowana ulotka informacyjna, która oprócz informacji, ma budzić do refleksji wyceny zdrowia własnego i innych. Wręczony "mandat zaufania" ma przypominać o obowiązku zasłaniania ust i nosa w miejscach użyteczności publicznej, zachowaniu odległości od innych osób min. 1,5 m. oraz prawidłowej higieny rąk. Akcja będzie realizowana na terenie całego województwa śląskiego przez pracowników Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Akcja "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

W okresie od 20 sierpnia do 27 listopada 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezpieczna droga do szkoły", której celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły oraz zapoznanie ich z podstawowymi zasadami pozwalającymi unikać różnego rodzaju zagrożeń.  

Informacja !

Niniejszym informujemy, że z dniem 1 czerwca 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu wznowiła swoje funkcjonowanie w normalnym trybie. Mając na względzie bezpieczeństwo obywateli prosimy podczas wizyt w Straży Miejskiej o stosowanie powszechnie obowiązujących środków ochronnych w postaci maseczech.

Akcje Straży Miejskiej:

Akcja "BEZPIECZNY wakacje 2020"

W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezpieczne Wakacje 2020", której celem jest zwiększenie w okresie wakacyjnym poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez między innymi obserwacje dzikich kąpielisk, miejsc przebywania dzieci i młodzieży, obserwacje dworców PKP i PKS oraz prowadzenie prelekcji w klubach osiedlowych.

Akcja "BEZPIECZNY PLAC ZABAW"

W okresie od 18 do 30 czerwca 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezpieczny Plac Zabaw", której celem jest eliminowanie potencjalnych zagrożen dla dzieci, występujących na placach zabaw, w postaci np. niesprawnych lub uszkodzonych urządzeń służących do zabawy.

Akcja "Masz psa - Masz obowiązek"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Masz psa - Masz obowiązek", której celem jest zapobieganie zanieczyszczaniu przez psy terenów użytku publicznego oraz eliminowanie zagrożeń dla ludzi ze strony psów pozostających bez nadzoru. 

Akcja "Bezdomni"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezdomni", której celem jest, szczególnie w okresie zimowym, udzielanie informacji o możliwości uzyskania pomocy przez osoby bezdomne, które wyrażą wolę skorzystania z niej. 

Akcja "Dzikie wysypiska"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Dzikie wysypiska", której celem jest zapobieganie tworzeniu się nielegalnych miejsc wysypywania odpadów, zanieczyszczaniu terenów użytku publicznego, gruntów polnych i lasów oraz ujawnianie sprawców wysypywania odpadów w miejscach do niedozwolonych.

Akcja "Bezpieczny Rowerzysta"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezpieczny Rowerzysta", której celem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań ze strony kierujących rowerami oraz przestrzegania przez nich przepisów ruchu drogowego.
 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H