Strona główna Dla Mieszkańców Straż Miejska Aktualności Straży Miejskiej

Informacja !

Niniejszym informujemy, że z dniem 1 czerwca 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu wznowiła swoje funkcjonowanie w normalnym trybie. Mając na względzie bezpieczeństwo obywateli prosimy podczas wizyt w Straży Miejskiej o stosowanie powszechnie obowiązujących środków ochronnych w postaci maseczech.

Akcje Straży Miejskiej:

Akcja "BEZPIECZNY wakacje 2020"

W okresie od 26 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezpieczne Wakacje 2020", której celem jest zwiększenie w okresie wakacyjnym poziomu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży poprzez między innymi obserwacje dzikich kąpielisk, miejsc przebywania dzieci i młodzieży, obserwacje dworców PKP i PKS oraz prowadzenie prelekcji w klubach osiedlowych.

Akcja "BEZPIECZNY PLAC ZABAW"

W okresie od 18 do 30 czerwca 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezpieczny Plac Zabaw", której celem jest eliminowanie potencjalnych zagrożen dla dzieci, występujących na placach zabaw, w postaci np. niesprawnych lub uszkodzonych urządzeń służących do zabawy.

Akcja "Masz psa - Masz obowiązek"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Masz psa - Masz obowiązek", której celem jest zapobieganie zanieczyszczaniu przez psy terenów użytku publicznego oraz eliminowanie zagrożeń dla ludzi ze strony psów pozostających bez nadzoru. 

Akcja "Bezdomni"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezdomni", której celem jest, szczególnie w okresie zimowym, udzielanie informacji o możliwości uzyskania pomocy przez osoby bezdomne, które wyrażą wolę skorzystania z niej. 

Akcja "Dzikie wysypiska"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Dzikie wysypiska", której celem jest zapobieganie tworzeniu się nielegalnych miejsc wysypywania odpadów, zanieczyszczaniu terenów użytku publicznego, gruntów polnych i lasów oraz ujawnianie sprawców wysypywania odpadów w miejscach do niedozwolonych.

Akcja "Bezpieczny Rowerzysta"

W okresie od stycznia  do grudnia 2020 r. Straż Miejska w Raciborzu prowadzi akcję "Bezpieczny Rowerzysta", której celem jest eliminowanie niebezpiecznych zachowań ze strony kierujących rowerami oraz przestrzegania przez nich przepisów ruchu drogowego.
 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H