Racibórz pomaga Ukrainie. Dołącz do akcji!

 Nazwa zadania:
"Strefa relaksu w przedszkolu nr 16 w Raciborzu"

Miejsce realizacji:
Przedszkole nr 16, ul. Brzeska 54, 47-400 Racibórz

Okres realizacji:
08.04.2022 r.– 16.08.2022 r.

Wartość zadania w zaokrągleniu do tys. zł:
 25 000 zł

Główny cel:
Stworzenie strefy relaksu dla podopiecznych przedszkola nr 14

Na podstawie wniosku złożonego przez mieszkańców Raciborza za pośrednictwem osoby fizycznej, w dniach 08.04.2022 r.– 16.08.2022 r. miała miejsce realizacja zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej pod nazwą "Strefa relaksu w przedszkolu nr 16 w Raciborzu".

W imieniu Wnioskodawcy prace wykonywały osoby fizyczne – wkład pracy społecznej rozliczono kartą pracy przedłożoną razem ze sprawozdaniem z realizacji zadania. W ramach prac wykonano przycinkę drzew i krzewów na terenie ogrodu przedszkola oraz wywieziono gałęzie traktorem, zdemontowano stare ogrodzenie, wyrównano teren koparką oraz grabiami, a także została nawożona ziemia. Kolejnym etapem był montaż ławek, koszy na śmieci, tablicy oraz składanie leżaków. Następnie wywiercono dziury pod słupki ogrodzeniowe oraz zamontowano ogrodzenie (betonowanie słupków, montaż przęseł i na końcu osadzenie bramy oraz furtki). Łącznie na realizację zadania poświęcono 261,5 godzin. Ponadto, Wnioskodawcy udało się nieodpłatnie wynająć niezbędny sprzęt. Miasto Racibórz zapłaciło za zakup roślin doniczkowych, hamaku, leżaków drewnianych, ziemi uniwersalnej, konewki, kamieni ozdobnych, tkaniny oraz cementu. Poza wymienionymi rzeczami, Miasto zakupiło pojemnik na deszczówkę wraz z zestawem przyłączeniowym oraz kranem do deszczówki. Miasto poniosło również koszt zakupu ogrodzenia oraz ławek metalowo-drewnianych, tablicy do rysowania oraz koszy na śmieci.

Realizacja powyższego zadania publicznego przyczyniła się do wzrostu atrakcyjności ogrodu przedszkola nr 14 oraz wzbogacenia placówki o nowe miejsce do spędzenia czasu na świeżym powietrzu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H