Projekty i inwestycje unijne
  • Język migowy
  • BIP

2023 - Leśne ludki - plac zabaw

Nazwa zadania:
"Leśne ludki - plac zabaw"

Miejsce realizacji:
Teren Przedszkola Nr 23 przy ul. Mysłowickiej w Raciborzu

Okres realizacji:
18.04.2023 r. – 30.09.2023 r.

Wartość zadania w zaokrągleniu do tys. zł:
 19 000 zł

Główny cel:
Uatrakcyjnienie otoczenia Przedszkola Nr 23 przy ul. Mysłowickiej w Raciborzu

Inicjatorzy, chcąc wzbogacić teren powstającego placu zabaw, na który środki udało się pozyskać w ramach budżetu obywatelskiego Miasta Racibórz, złożyli wniosek, aby uzyskać dodatkowe wsparcie finansowe z Miasta na zakup lamp, dzięki którym możliwe okazało się doświetlenie całego terenu i umożliwienie bezpiecznego korzystania z niego przez dzieci.

Realizację zadania połączono z przeprowadzeniem nowych nasadzeń w postaci wysiania łąki kwietnej, w co bardzo zaangażowali się również rodzice uczęszczających do Przedszkola Nr 23 dzieci. Oprócz tego posadzono cztery sztuki lip. Nasadzenia te miały miejsce z początkiem czerwca 2023r., a towarzyszyły im zajęcia ekologiczne przygotowane przez nauczycieli przedszkola.

Kolejnym etapem w realizacji zadania było przygotowanie rodzinnego festynu, który miał miejsce 21 września 2023r. W związku z tym wolontaryjnie przeprowadzili akcję promocyjną projektu – sami przygotowali ulotki informacyjne i baner oraz przeprowadzili festyn rodzinny na zakończenie całej inwestycji. Zadbano o wiele atrakcji dla najmłodszych (m.in. dmuchańce, maszyna do popcornu, przygotowano poczęstunek, użyczono sprzęt nagłaśniający i go rozstawiono).

Zaangażowanie wielu osób w jego organizację przesądziło o sukcesie całego projektu.  

22 zdjęć

Lesne ludki 2023

Inicjatywa lokalna lesne ludki 2023

 

 

do góry